NABAVKA UDŽBENIKA I DRUGIH OBRAZOVNIH MATERIJALA ZA ŠK. GOD.2023./24.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN. br. 116./18) sredstva za nabavku udžbenika za redovne i izborne predmete za sve učenike osnovnih škola osiguravaju se iz Državnog proračuna.

U sredstvima Državnog proračuna nisu osigurana sredstva za nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava (radne bilježnice, zbirke zadataka, kutije za tehnički, atlasi, ...).
Grad Varaždin financira nabavku drugih obrazovnih materijala za redovne predmete samo za učenike koji imaju prebivalište na području Grada Varaždina.
Svi učenici sami kupuju radne bilježnice za izborne predmete i likovnu mapu

Učenici koji nemaju prebivalište na području Grada Varaždina sami kupuju SVE druge obrazovne materijale za redovne i izborne predmete.

POPIS udžbenika i drugih obrazovnih materijala za pojedine razrede nalazi se u prilogu.

Potvrde
OBAVIJEST!

Poštovani roditelji/skrbnici, dragi učenici,

zbog epidemioloških mjera i nemogućnosti dolaska pojedinih roditelja/skrbnika u prostorije škole, omogućili smo vam samostalno preuzimanje potvrda elektronskim putem. U nastavku proučite korake kojim ćete u par klikova preuzeti potvrdu.

1. Za pristup potvrdama otvorite poveznicu:

• Učenici se prijavljuju putem @skole.hr računa.
  • Roditelji se prijavljuju putem sustava e-Građani.

2. Nakon prijave, otvara se novo sučelje.

3. Kliknete Izdaj potvrdu.

4. Odaberite svrhu zbog koje vam je potvrda potrebna.

5. Kliknite Moje potvrde. Potvrdu je moguće preuzeti odabirom ikone ”moje potvrde”.

Sukladno Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (NN. br. 116./18) sredstva za nabavu udžbenika za redovne i izborne predmete za sve učenike osnovnih škola osiguravaju se iz Državnog proračuna.

Novi udžbenici:

1. razred – svi udžbenici

2. razred – svi udžbenici

3. razred – svi udžbenici

6. razred – svi udžbenici

7. razred – svi udžbenici osim biologije, kemije i fizike

8. razred – novi za biologiju, kemiju i fiziku

napomena: navedeni razredi ulaze u frontalnu provedbu kurikularne

reforme (prošle školske godine su bili 5. i dio udžbenika 7.

razreda

5. razred - učenici će dobiti udžbenike od prošle školske godine

Udžbenici koji su odobreni 2014. g i koji su još uvijek u uporabi – za 4. i 8. razrede (učenici će dobiti dio starih, rabljenih udžbenika, a dio će biti dokupljen)

Grad Varaždin sufinancirat će druge obrazovne materijale za učenike osnovnih škola koji imaju prebivalište na području Grada Varaždina, osim za učenike koji ostvaruju pravo na besplatne druge obrazovne materijale sukladno Odluci o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj za šk.god. 2020./2021. sredstvima iz državnog proračuna RH(66/2020). Sredstva za nabavu drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola osigurana su u Proračunu Grada Varaždina za 2020.

« Ožujak 2024 »

V. osnovna škola Varaždin / Vatrogasna ulica 5, HR-42000 Varaždin / www.os-peta-vz.skole.hr / ured@os-peta-vz.skole.hr